Cabo da Roca – Azenhas do Mar

23.05.2020 – Cumartesi

Bu hafta karantina kuralları hafifletilince çocuklarla dıraşı çıkıp yürüyüş yapabileceğimiz bir yerlere gidelim istedik. Listemizdeki yerlere şöyle bir bakıp Avrupa’nın en batı noktası olan Roca Burnu’nu (Cabo da Roca) ve oraya 20-25 dakika mesafedeki Azenhas do Mar‘ı görmeye karar verdik. Hem kalabalıktan uzak olur hem de açık havada biraz nefes almış oluruz diye düşündük.

Lizbon’dan Roca Burnu’na varmak 45 dakika kadar sürüyor. Vardığımızda öyle rüzgar vardı ki çocukları arabadan çıkarmaya cesaret edemedik önce. Ben fotoğraf çekmek için inip de o heybetli dalgaları da görünce bu manzarayı çocuklar da görsün istedim ve 10-15 dakikalığına da olsa birlikte manzarayı seyrettik. Dalgaların, doğanın güzelliğine bir kez daha hayran kaldım.

Roca Burnu’ndan sonra sıra güzel manzarasının fotoğraflarını görüp hayran kaldığım Azenhas do Mar köyüne geldi. Buranın manzarasını seyredebileceğimiz seyir terasına gelip arabamızı park ettik. İlerleyip o harika manzarayı da gördük ancak 2 vinç vardı ki manzarayı fena halde bozuyordu. Bir dahaki geldiğimizde bu vinçler olmaz umarım. Buradaki seyir terasında da hava Roca burnu’ndaki gibi aşırı rüzgarlıydı. Ee okyanus havası böyle oluyormuş demek 😀 Burada da 10-15 dakika kadar kalıp yine dalgaları ve köyün güzelliğini seyrettik. Sonra da evimize döndük. Çocuklar hasta olur diye korkumuzdan öyle umduğumuz gibi yürüyüş falan yapamadık maalesef, ama 2 güzel yer görüp anılarımıza yenilerini ekledik 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir