Hakkımda

Merhaba,

Ben 30’lu yaşlarında bir bilgisayar mühendisiyim. 18 yaşıma kadar memleketim Niğde’den başka bir şehri görme imkanım olmadı, Niğde’den ilk şehir dışı yolculuğum da dünyanın en güzel şehri olduğunu düşündüğüm İstanbul’a oldu. Belki doğal ve tarihi güzellikleri sebebiyle, belki de ilk göz ağrım olması sebebiyle İstanbul’un yeri hep ayrı oldu bende. Sonra, 5 yıllık üniversite öğrenciliğimi geçirdiğim İzmir’de fırsat buldukça İzmir yakınlarına düzenlenen gezilere katılmaya çalıştım. Çalışmaya başladıktan sonra da yıllık izinlerimi kullanarak gezmeye devam ettim.

Çocukken hayalim memleketim Niğde’ye çok yakın olan Kapadokya’yı ve bembeyaz Pamukkale’yi görmekti, yurtdışında da Mısır Piramitleri’ni çok merak ederdim. Kapadokya’yı 2011 ve 2015’te, Pamukkale’yi de 2016’da gezebildiysem de Mısır Piramitleri hâlâ gezilecek yerler listemdeki yerini koruyor. Büyük Kanyon, Bryce Kanyonu, Niagara Şelaleleri, İguazu Şelaleleri, Mermer Mağaralar, Gökkuşağı Dağları, Halong Körfezi gibi dünyadaki muhteşem doğal güzelliklerin yanısıra Taj Mahal, Angkor Wat Tapınağı, Petra Antik Kenti gibi tarihi güzellikleri de görebilmeyi çok istiyorum. Bir gün gerçek olur mu bilemiyorum ama şimdilik en büyük hayalim de Machu Picchu’yu görmek ve Kuzey Işıkları’nı izleyebilmek.

Blogumda gezdiğim gördüğüm yerleri anlatma fikri önce kendim için tuttuğum notları kaydetmekle başladı. Sonrasında aklıma gelenleri de ekleyip fotoğraflar da işin içine girince benim için bir hobi haline geldi. Anlatımım pek iyi olmasa da deneyimlerimi paylaşmak beni mutlu etti. Yardımcı olması açısından yazılarıma genellikle harita da eklemeye çalıştım. Gezdiğimiz yerleri mavi renkle, gezilecekler listemizde olup da gezemediğimiz yerleri de sarı renkle işaretledim bu haritalarda. Genel olarak gezdiğimiz bütün yerleri de Gezi Planları yazımdaki haritaya ekledim. Bilgilendirici olması açısından da, daha güvenilir kaynaklar olduğunu düşündüğüm için, gezdiğimiz yerlerdeki tabelalardaki yazıları ya da broşürlerdeki bazı yazıları da italik harflerle yazılarıma ekledim. 2015 Mart ayı itibariyle kızımızın, 2018 Eylül ayı itibariyle de oğlumuzun aramıza katılmasıyla bir yeri gezerken bebekle/çocukla nasıl gezilir deneyimleri de edinip bunları da yazılarıma eklemeye çalışıyorum. Ekim 2019 itibariyle Lizbon’a taşındık. Bundan sonra Portekiz gezileri ağırlıklı olacak sanırım 🙂 Umarım sayfamı ziyaret edenlere küçük de olsa faydam dokunur 🙂

2 thoughts on “Hakkımda”

    1. Uyarınız için çok teşekkürler. İlgili linkleri kontrol edip güncelleyeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir